رشته های دانشگاه هنر تهران در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتری شامل گرایش های متفاوتی می باشد. کنکور هنر یکی از گروه های آزمایشی است که همانند کنکور زبان به صورت شناور امکان ثبت نام و شرکت در آزمون کنکور سراسری را برای تمامی داوطلبان سایر رشته ها فراهم می نماید. 

داوطلبان این گروه آزمایشی لازم است از رتبه های پایین تری نسبت به سایر گروه های آزمایشی برخوردار باشند. 

آن دسته از داوطلبانی که مایل به شرکت و ادامه تحصیل در رشته های دانشگاه هنر تهران می باشند، لازم است ابتدا نسبت به شرایط شرکت در هر یک از رشته ها، زیرگروه های کنکور هنر، آزمون عملی کنکور هنر و غیره اطلاعات لازم را کسب نمایند. 

همچنین متقاضیان عزیز با استفاده از بهترین منابع کنکور هنر می توانند به آمادگی مطلوب برای پذیرفته شدن در لیست رشته های موجود در این دانشگاه دست یابند.  

در ادامه به ارائه لیست رشته های این دانشگاه خواهیم پرداخت.

● دانشگاه های روزانه:

از طریق کنکور هنر میتوان به دانشگاه های دولتی یعنی روزانه وارد شد، شرایط ورود به این دانشگاه ها بدست آوردن رتبه خوب است. تحصیل در این دانشگاه ها بدون پرداخت شهریه می باشد. 

● دانشگاه های شبانه:

دانشگاه های به اصطلاح شبانه از لحاظ امکانات با دانشگاه های روزانه یکی است با این تفاوت که دانشجو ملزم به پرداخت شهریه می باشد. 

● دانشگاه صدا و سیما:

دانشگاه های دولتی و وابسته به صداوسیما، پذیرش از طریق کنکور سراسری هنر و مصاحبه حضوری در دانشگاه امکان پذیر است. فارغ التحصیلان این دانشگاه با توجه به نیاز صدا و سیما جذب میشوند. 

●دانشگاه شاهد:

دانشگاهی دولتی و زیرنظر وزارت علوم، شرط پذیرش از طریق کنکور سراسری، کنکور عملی طراحی و مصاحبه حضوری در دانشگاه است. 

● دانشگاه غیرانتفاعی:

دانشگاهی زیر نظر وزارت علوم ولی غیردولتی میاشد. شرط پذیرش آن از طریق کنکور سراسری و بدون کنکور بر اساس سوابق تحصیلی( برای یک سری از رشته ها ) میباشد. 

● دانشگاه پیام نور:

این دانشگاه، یک دانشگاه نیمه دولتی است که هزینه تحصیل در آن خیلی کمتر از تحصیل در دانشگاه آزاد میباشد. 

● دانشگاه آزاد:

پذیرش این دانشگاه برای شما هنری ها فقط از طریق سوابق تحصیلی انجام میشود.

شهریه این دانشگاه نسبت به دانشگاه های دیگه بیشتر است. 

● دانشگاه علمی کاربردی:

دانشگاه نیمخ دولتی وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، پذیرش در این دانشگاه از طریق سوابق تحصیلی و ثبت نام در سایت سنجش انجام می شود.

دارا بودن مدرک دیپلم الزامی می باشد.